Z pamiętnika piłkarza
Opublikował Roman Słabik w dniu 5 maj, 2014 o godzinie 07:56 PM | Kategoria Szprot to zdrowie | z 0 Komentarzy

Milowymi krokami zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata. Dziś kiedy na świecie rządzi pieniądz i media trudno dopatrywać się w mundialu romantycznej nuty, dlatego prezentujemy państwu pamiętnik piłkarza, uczestnika mistrzostw sprzed kilkudziesięciu lat by przypomnieć czasy kiedy o powodzeniu nie decydowały medycyna czy technika lecz hart ducha, a sportowcy byli normalnymi ludźmi, nie cyborgami.

KCP_6969_S1 maja

Dziś na porannym treningu przyszła informacja, że zostałem powołany przez trenera; czuję że zaczyna się moja wielka przygoda. Wszyscy w drużynie i klubie mi gratulują. Poza moim konkurentem do gry w pierwszym składzie, który strzelił w tym sezonie dwanaście bramek czyli o dwanaście więcej niż ja. Na piśmie jest moje nazwisko, jednak różni się ono od nazwiska mojego kolegi tylko jedną literką i pewnie ktoś popełnił błąd. Jednak jadę, przynajmniej zobaczę jak wygląda zgrupowanie reprezentacji. Szybko się pakuje zanim ktoś w klubie się zorientuje.

7 maja

Rozpoczyna się zgrupowanie. Nikt nie wie, że doszło do pomyłki. Okazało się, że trener który mnie powołał uciekł z kraju z erotyczną tancerką i na jego miejsce powołano nowego. Nie patrzy na mnie pozytywnie, w ogóle na mnie nie patrzy. Dostałem koszulkę z numerem trzydzieści a na zajęciach jestem wybierany jako ostatni. Pod koniec zgrupowania trener ma wybrać dwudziestu trzech zawodników, których zabierze na mistrzostwa.

9 maja

Jeden z zawodników, przez kontuzję, opuścił zgrupowanie. Moje szanse na wyjazd rosną, ale za to w ćwiczeniach w parach muszę grać z naszym kucharzem.

O autorze - Były piłkarz, reprezentant polski do lat 16. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał z powodu kontuzji biodra (nabawił się jej tańcząc w szkolnej wersji Skrzypka na dachu). Próbował swoich sił jako sprzedawca papug, przez kilka lat podróżował po wschodniej Europie. Posiadacz dwóch kurników i jednego gołębnika. Na co dzień uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej pod Mysłowicami, jego specjalnością są rozgrywki w ringo. Na NieWarto TV specjalista od sportu.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>