Z pamiętnika piłkarza V
Opublikował Roman Słabik w dniu 22 lip, 2014 o godzinie 07:01 PM | Kategoria Szprot to zdrowie | z 0 Komentarzy

Ostatnie wspomnienia mistrzostw świata powoli blakną w naszej pamięci. Zapraszamy na pożegnalny odcinek pamiętników piłkarza.

KCP_6969_S10 czerwca

Na stadion docieramy w przerwie. Trener jest wściekły, ale uspokaja go to, że nasza drużyna wygrywa 4:0. Chociaż po przerwie tracimy trzy bramki to mimo to zwyciężamy Trener zamierza nas ukarać, ale przekupujemy go koszem węgorzy.

14 czerwca

Dzień przed najważniejszym meczem trener mówi, że decydujące mogą okazać się stałe fragmenty gry. Cały trening czekamy aż sztab zdecyduje czy z prawej strony bić mają zawodnicy prawo czy lewo-nożni i na odwrót, którą nogą bić mają zawodnicy z lewej strony boiska. W końcu decydują się na jedno i drugie. Jako, że jestem jedynym dwunożnym zawodnikiem w zespole, który może grać trener wyjawia mi, że zagram od pierwszej minuty.

15 czerwca

Przez tremę w ogóle nie spałem i ledwo stoję. Na szczęście Baranek chodzi obok i mnie podtrzymuje. W szatni przed samym meczem zasypiam. Trener chwali moje opanowanie i umiejętność koncentracji w tak ważnym momencie. Zaczyna się mecz. Niewiele pamiętam, ale nie wykonujemy żadnego stałego fragmentu gry. Do 89 minuty Utrzymuje się wynik 0:0. Wtedy nadchodzi moja wielka chwila. Rzut rożny z prawej strony boiska. Biję prawą nogą czym zmylam obronę przeciwnika. Baranek główkuje i piłka trafia do bramki. Wygrywamy a ja zostaję bohaterem. Niestety inne wyniki w grupie zdecydowały, że zajmujemy dopiero trzecie miejsce i wracamy do domu. Już nie mogę doczekać się na kolejne mistrzostwa. Udowodniłem swoją przydatność dla drużyny, będę wtedy w optymalnym dla piłkarza wieku, Rzeźnik będzie miał jeszcze rok do ubiegania się o zwolnienie warunkowe. Będzie dobrze!

O autorze - Były piłkarz, reprezentant polski do lat 16. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał z powodu kontuzji biodra (nabawił się jej tańcząc w szkolnej wersji Skrzypka na dachu). Próbował swoich sił jako sprzedawca papug, przez kilka lat podróżował po wschodniej Europie. Posiadacz dwóch kurników i jednego gołębnika. Na co dzień uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej pod Mysłowicami, jego specjalnością są rozgrywki w ringo. Na NieWarto TV specjalista od sportu.