Wyjątkowy sernik na zimno
Opublikował Rebeka Kiść w dniu 9 maj, 2014 o godzinie 01:39 PM | Kategoria Szprot to zdrowie | z 0 Komentarzy

Wiosna w pełni, na straganach pojawiły się truskawki. Dlatego specjalnie dla Was pokażemy, jak umieścić je w przepysznym serniku.

Do przygotowania sernika będziemy potrzebować:

- 700 g serka pleśniowego
– 250 ml śmietany kremówki
– 4 łyżki cukru pudru
– 2 łyżki żelatyny
– 400 g truskawek

Śmietanę ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy cukier puder. Stopniowo dodajemy ser pleśniowy cały czas miksując. Żelatynę rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody, lekko przestudzić i wlać do masy serowej miksując na najwyższych obrotach.

W okrągłej tortownicy układamy truskawki, następnie wylewamy masę serową. Wkładamy do lodówki do stężenia. Przed podaniem można udekorować pozostałymi truskawkami.

Jeżeli nasze truskawki jeszcze nie dojrzały, możemy zamiast nich użyć kawałków z piersi z kurczaka. Wtedy zamiast lodówki, sernik wkładamy do piekarnika.

Smacznego!

O autorze - Abiturientka Międzyzakładowej Pogimnazjalnej Szkoły Żywienia Martwej Natury w Łodzi. Jej pasją jest gotowanie - mimo usilnych apeli organizacji feministycznych odmawia wyjścia z kuchni. W TVNiewarto rządzi działem kulinarnym.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>