Stoch się rozbiera, Boniek rezygnuje
Opublikował Roman Słabik w dniu 23 kwi, 2014 o godzinie 01:02 PM | Kategoria Szprot to zdrowie | z 0 Komentarzy

Zamieszania w świecie sportu ciąg dalszy…

7548729_sNie tak dawno Polaków zelektryzowała wiadomość o Jerzym Janowiczu i jego szopie (link do artykułu), wydawać się mogło, że na następny skandal w świecie sportu przyjdzie nam trochę poczekać tymczasem… mistrz olimpijski z Soczi pozuje do zdjęć ubrany jedynie w swoje medale.

Sesja wybitnego skoczka szokuje wiele środowisk. Protestować zaczęli już prawicowi dziennikarze, projektanci garderoby sportowej oraz związek zawodowy listonoszy. Prawicowi dziennikarze nawołują do bojkotu następnego sezonu w skokach narciarskich i przeniesienia swoich kibicowskich upodobań na sporty mniej wulgarnie eksponujące swoje ciała. Na przykład automobilizm lub warcaby. Projektanci garderoby zastanawiają się czy nie pozwać Stocha za upublicznianie jego wizerunku bez widocznego logo sponsora a listonosze żądają większych stawek podstawowych.

Jednocześnie Polski związek piłki kopanej postanowił wycofać kandydatury Stadionu Narodowego w Warszawie i Śląskiego Placu Budowy w Chorzowie z wyścigu o mistrzostwa piłkarskie w roku 2020. Przypadek? Oficjalnie Zbigniew Boniek zdecydował o anulowaniu naszych kandydatur z powodu nikłych szans na zwycięstwo (o tym czy podobnie postąpi z piłkarską reprezentacją przed eliminacjami do Euro 2016 w następnym artykule) jednak do myślenia daje wypowiedź pragnącego zachować anonimowość wysokiego rangą członka PZPN:

- Piłka nożna to sport powściągliwy. Piłkarze eksponują tylko ręce do łokci i kolana. Nie to co skoczkowie – mówi pragnący zachować anonimowość wysoki rangą członek PZPN.

Czy jest to odwet za zbyt śmiałe, według niektórych zdjęcia Stocha? Prywatnie fana futbolu i głównego kandydata na polską maskotkę mistrzostw w 2020 roku? Czy listonosze dostaną podwyżki? Czy sportowcy wulgarnie eksponujący łydki, bicepsy odpowiedzialni są seksualne rozpasanie młodzieży? Czy Justyna Kowalczyk się w końcu ze mną umówi?

Miało być pięknie, miało się dziać, miała być zabawa. Miały być igrzyska, miało być o nas głośno, miała rozpierać nas narodowa duma. Wyszło jak zwykle.

Z polskiego piekiełka

O autorze - Były piłkarz, reprezentant polski do lat 16. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał z powodu kontuzji biodra (nabawił się jej tańcząc w szkolnej wersji Skrzypka na dachu). Próbował swoich sił jako sprzedawca papug, przez kilka lat podróżował po wschodniej Europie. Posiadacz dwóch kurników i jednego gołębnika. Na co dzień uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej pod Mysłowicami, jego specjalnością są rozgrywki w ringo. Na NieWarto TV specjalista od sportu.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>