Resportowe dzieci
Opublikował Roman Słabik w dniu 27 sty, 2014 o godzinie 11:50 PM | Kategoria Biznes is biznes | z 0 Komentarzy

W ostatnich latach polski sport wyczynowy wzbogacił się o kilka cennych, międzynarodowych trofeów zdobytych w dyscyplinach uznawanych dotąd za typowo „niepolskie” specjalności.resport Tenis, skoki narciarskie, sporty motorowe. Również w dyscyplinie uznawanej przez wielu za nasz sport narodowy nastąpił niecodzienny wysyp zawodników zdobywających uznanie poza granicami naszego kraju.
Czy jest rzeczą przypadku, że wśród grupy sportowców święcących tryumfy w wyżej wymienionych dyscyplinach trafiają się synowie i córki, byłych i aktualnych sportowców i trenerów?
Postanowiliśmy sprawdzić kim byli, są lub dopiero będą rodzice naszych gwiazd. Do zbadania sprawy wykorzystaliśmy tajne zasoby stron www. Okazuje się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Czy ci niżej wymienieni sportowcy sukcesy swoje zawdzięczają wyhodowaniu w cieplarnianych warunkach i właśnie dzięki temu są dziś na ustach całego sportowego świata? Czy byli oni po prostu przekonani, że sukcesy są dziedziczne i oni je po prostu przejmą?

Agnieszka Radwańska: starsza siostra Urszuli. Jej dziadek Władysław był czołowym hokeistą Cracovii, potem między innymi ważnym trenerem juniorskiej reprezentacji polski w hokeju. Oraz prominentnym nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Krakowie. Jego syn Robert był tenisistą oraz pełnił funkcję trenera tenisowego.

Robert Lewandowski: Jego tata uprawiał judo i grał w piłkę nożną w klubie Hutnik Warszawa! Mama Iwona grała w siatkówkę w AZS Warszawa. Oboje rodzice prowadzili aktywny tryb życia!

Robert Kubica: Podobno nikt w rodzinie nie uprawiał sportów motorowych, ale w kamienicy, w której mieszkali Kubicowie wszyscy mieszkańcy posiadali samochody! Przypadek?

Adam Małysz: Jego pradziadek posiadał własną skocznię! Ojciec był kierowcą w Klubie Sportowym Wisła! Trenerem Adama Małysza był jego wujek Jan Szturc! Podobno to wujek i ojciec namówili Małysza by ten zajął się skakaniem!

Artykuł ten ma na celu zdemaskowanie prawdy o polskim życiu sportowym! Potwierdzeniem, że Polska nie jest miejscem na zrobienie kariery sportowej dla osób spoza układu!

Ps. Justyno! Jakie to by było wspaniałe dziecko-sportowiec. Z moją przeszłością piłkarską i Twoimi sukcesami!

O autorze - Były piłkarz, reprezentant polski do lat 16. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał z powodu kontuzji biodra (nabawił się jej tańcząc w szkolnej wersji Skrzypka na dachu). Próbował swoich sił jako sprzedawca papug, przez kilka lat podróżował po wschodniej Europie. Posiadacz dwóch kurników i jednego gołębnika. Na co dzień uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej pod Mysłowicami, jego specjalnością są rozgrywki w ringo. Na NieWarto TV specjalista od sportu.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>