Prosto z Kataru! Szczwani Hiszpanie i Latający Holendrzy
Opublikował Roman Słabik w dniu 14 cze, 2014 o godzinie 06:51 PM | Kategoria Szprot to zdrowie | z 0 Komentarzy

Najstarsi Katarczycy oglądający ze mną wczorajszy mecz pamiętają jeszcze królujące na poprzednich mundialach powiedzenie na temat Hiszpanów: Grają (pięknie) jak nigdy, przegrywają jak zawsze.

Dziś można wymyślać nowe porzekadła: Grają jak zawsze, przegrywają jak nigdy (po Katarsku: Al-Jazeera As Salam Al Sosenka).

Cały świat głowi i się, zachodzi w głowę i bije głową w mur próbując zrozumieć przyczyny wczorajszej porażki mistrzów świata. Jeden z szejków przedstawił mi taką oto interpretację: Hiszpanie do szczwane lisy. (co ciekawe słowo „szczwane” w arabskim brzmi bardzo podobnie „Szteh-ani”). Do wczoraj świat uważał ich za faworytów, od dziś świat ich lekceważy, nagle obowiązkiem stało się pokonanie słabiutkiej Hiszpanii. Tej presji nie udźwignie nikt – widzę Hiszpanów w zwycięskim finale!

Czy rzeczywiście trener Del Boski zastosował taktykę zmylenia przeciwników dowiemy się niebawem. Przypomnijmy, że od kilku lat podobną taktykę stosuje nasza reprezentacja, która planuje zaskoczyć wszystkich dobrą grą w roku 2040…

A Holendrzy? Jak oni pięknie latają!

O autorze - Były piłkarz, reprezentant polski do lat 16. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał z powodu kontuzji biodra (nabawił się jej tańcząc w szkolnej wersji Skrzypka na dachu). Próbował swoich sił jako sprzedawca papug, przez kilka lat podróżował po wschodniej Europie. Posiadacz dwóch kurników i jednego gołębnika. Na co dzień uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej pod Mysłowicami, jego specjalnością są rozgrywki w ringo. Na NieWarto TV specjalista od sportu.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>