Prosto z Kataru! Mistrzostwa Świata w piłkę…
Opublikował Roman Słabik w dniu 11 cze, 2014 o godzinie 08:38 PM | Kategoria Szprot to zdrowie | z 1 Komentarz

… czas zacząć. Nasz specjalny wysłannik Roman Słabik jest już w Katarze skąd będzie relacjonował zbliżające się mistrzostwa świata. Dlaczego w Katarze?

photo credit: @Doug88888 via photopin cc

photo credit: @Doug88888 via photopin cc

Nasz naczelny nie zna się za bardzo na piłce, a że ostatnio, w związku z aferą korupcyjną, więcej mówiło się o mundialu w Katarze wysłał naszą redakcję sportową właśnie tam. Hotel opłacony na miesiąc, więc Roman siedzi teraz w basenie a mecze będzie oglądał na obrzydliwie wielkiej trójwymiarowej plazmie… oddajmy mu głos.

Dobry wieczór państwu, dziś w Ad-Dauha dosyć chłodno, mój termometr wskazuje 38 stopni Celsjusza. Na całym świecie czuć zbliżające się piłkarskie święto. Nie inaczej w Katarze. Tubylcy typują zwycięstwo gospodarzy, chociaż nie wiem czy chodzi im o Brazylię czy swoją drużynę za osiem lat. Podobno w Sao Paulo strajkują dziś pracownicy metra i trudno dostać się z lotniska na stadion a korki sięgają 500 kilometrów. Tutaj jest to mało możliwe zważywszy, że w najdłuższej linii kraj ma 170 kilometrów. W ramach możliwości, będę się starał przybliżać wam to piękne państwo. Dziś widziałem pałac Emira – jest duży i ładny.

To tyle na dziś. Pamiętajcie, jutro mecz Brazylia – Chorwacja. Nie wiem o której wg czasu polskiego więc sprawdźcie sobie w gazecie. Relacja z meczu w mojej następnej korespondencji.

O autorze - Były piłkarz, reprezentant polski do lat 16. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał z powodu kontuzji biodra (nabawił się jej tańcząc w szkolnej wersji Skrzypka na dachu). Próbował swoich sił jako sprzedawca papug, przez kilka lat podróżował po wschodniej Europie. Posiadacz dwóch kurników i jednego gołębnika. Na co dzień uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej pod Mysłowicami, jego specjalnością są rozgrywki w ringo. Na NieWarto TV specjalista od sportu.

Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. […] Prosto z Kataru! Mistrzostwa Świata w piłkę… […]

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>