Polska Razem sponsorowana przez Apple?
Opublikował Mat Brion w dniu 10 gru, 2013 o godzinie 10:13 PM | Kategoria Biznes is biznes | z 0 Komentarzy

Jeśli spojrzymy na logo nowej partii Jarosława Gowina – Polska Razem, skojarzenie z logo amerykańskiego koncernu nasuwa się samo. Czy Apple sponsoruje nowo powstałą partię? Czy być może Jarosław Gowin stylizuje się na Steve`a Jobsa? A może prawda leży gdzie indziej?goandwiSpecjalnie dla was nasz jak zawsze nieugięty reporter przedarł się przez powierzchowność pierwszych skojarzeń, by dotrzeć do sedna sprawy:

- Polska jest światowym liderem w produkcji i eksporcie jabłek – mówi specjalnie dla TvNiewarto przedstawiciel PLPNTZTW (Podkarpackiego Lobby Producentów Nie Tak Znów Tanich Win) – wystarczy rozejrzeć się po kraju – jabłka łączą Polaków od Helu po Giewont. Dla najmłodszych oczywiście przeciery, dla starszych przysłowiowe „jabole”. Nigdy nie ukrywaliśmy i ukrywać nie będziemy, że nasze lobby wywierało szczególną presję na kształt logo.

- W godle Polski powinno znaleźć się jabłko. Orły w Polsce to rzadkość, a z jabłek słyniemy – mówi pan Marian Piecuch spod Monopolowego – Może orzeł mógłby trzymać jakoś jabłko? Mógłby, dajmy na to trzymać jabłko królewskie. Berło i jabłko. Czy coś.

- Logo Polska Razem to nie tylko jabłko, które łączy wszystkich Polaków – grafik logik rzeczoznawca Paweł Winorośl odkrywa przed nami dodatkowe znaczenia – zwróćmy uwagę na kształt. Nie jest to naturalny kształt jabłka, co podkreśla liberalny charakter partii i jest ukłonem w kierunku GMO. Dodatkowo granice są „wygładzone” co podkreśla plany gładkiej, lekkiej i uległej polityki zagranicznej przedstawicieli Polski Razem. Jasna plama światła jednoznacznie wskazuje na to, że polityka zagraniczna będzie ukierunkowana głównie na Szwecję i Norwegię. Nie będzie tajemnicą, jeśli zdradzę, że przedstawiciele Polski Razem liczą na poparcie św. Mikołaja. No i ostatni wniosek nasuwa się sam – będą promować secesję Helu.

Jak widzimy logo zdradza dużo więcej o planach partii, niż można by sądzić na pierwszy rzut oka. Dziwne jest jedynie to, że dopiero po 24 latach wolności, któraś z partii zdecydowała się iść w tym kierunku. Wszak wiadomo nie od dziś, że Polska jabłkami stoi.

Jak donosi nasz donosiciel z niesprawdzonych źródeł wiadomo już, że Apple Polska zgłosiło sprawę wykorzystania zastrzeżonego znaku towarowego do sądu.

O autorze - Były tajny współpracownik UOP, tajny współpracownik BOR, tajny ABW, niejawny TGV oraz ściśle jawny PKP. Dzięki doświadczeniu w służbach specjalnych doskonale sprawdza się w negocjacjach z urzędnikami oraz prostymi ludźmi. W TV Niewarto pełni funkcję redaktora śledczego

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>