Nowy podatek. Czy dotknie Ciebie?
Opublikował Mat Brion w dniu 25 sty, 2014 o godzinie 12:25 AM | Kategoria Biznes is biznes | z 0 Komentarzy

Od 1 kwietnia 2014 w Polsce będzie obowiązywać kolejny podatek.żebrakall
– Opodatkowaliśmy już prawie wszystko – mówi rzecznik PO (Partii Opozycyjnej) Marian Banan – Co więcej, nasze podatki są wielostopniowe, wzajemnie się zapętlają i dotyczą tych samych rzeczy. Wielkim wyzwaniem było dla obecnego rządu znalezienie sfery jeszcze nie opodatkowanej.
Analizując obecną politykę podatkową nietrudno zauważyć, że udało się opodatkować nawet najbogatszych, którzy przez dziesięciolecia skutecznie opodatkowania unikali.
– Rządowi zależy na tym, aby społeczeństwo było bogate – dla TV NieWarto spostrzeżeniami dzieli się Eugeniusz Kuter, ekonomista – Nawet jeśli bogaci uciekają w spółki. Wszak prosta matematyka dowodzi, że 9% z miliona, to znacząco więcej niż 30% z dziesięciu tysięcy. Największym wyzwaniem było to, jak zmotywować biednych i średniozamożnych do tego, żeby się bogacili. Strategia „marchewki” okazała się nieskuteczna.
Dlatego najwybitniejsi ekonomiści polscy opracowali strategię „kija”, która przeszła praktycznie jednogłośnie w pierwszym czytaniu.
Od 1 kwietnia 2014 zacznie obowiązywać podatek od zubożenia. Czyli podatnik, który w kolejnych latach wykaże zmniejszenie swoich dochodów, będzie zobowiązany odprowadzić 70% podatek od różnicy.
– To rozwiązanie na pewno zmotywuje Polaków do bogacenia się – Kazimierz Korkociąg, profesor ekonomii na Akademii Ekonomii i Ekologii w Wałbrzychu – jak do tej pory, to, że bogaci mają lepiej nie wystarczało by zmotywować średnio i mniej zamożnych. Strategię „kija”, fakt, że jeśli Polacy nie będą rok rocznie bogacić się wpłynie znacząco na wysokość ich podatków uważam za strzał w dziesiątkę.
Podatek od zubożenia został ciepło przyjęty przez episkopat, wszak zgodny jest z ewangelicznym „kto nie ma, temu zabiorą nawet to, co wydaje mu się, że ma”.
Dlatego pozostaje nam jedno. Polacy bogaćcie się! Inaczej nie macie szans z urzędami skarbowymi.

O autorze - Były tajny współpracownik UOP, tajny współpracownik BOR, tajny ABW, niejawny TGV oraz ściśle jawny PKP. Dzięki doświadczeniu w służbach specjalnych doskonale sprawdza się w negocjacjach z urzędnikami oraz prostymi ludźmi. W TV Niewarto pełni funkcję redaktora śledczego

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>