Meandry Namiętności S01E04
Opublikował STUDIO KOOPERACJI FILMOWYCH TVNieWarto w dniu 14 kwi, 2014 o godzinie 11:06 AM | Kategoria Róg filmowy | z 0 Komentarzy

Intryga zdaje się zagęszczać jak kisiel. Przed Państwem czwarty już odcinek „Meandrów Namiętności”

seriala

Czołówka

Seria ujęć przedstawiająca głównych bohaterów w Suwałkach. W tle piosenka zespołu cztery pięć sześć „Meandry nad miastem lodu”. Na koniec pochmurne niebo nad miastem, Pojawia się tytuł odcinka:

JAMNICZEK

Scena 1. Aldona zakrwawionymi rękami bije Janka po plecach. Janek wypluwa gumowego misia. Janek prosi Aldonę o wyjaśnienie, jak krew zamordowanej Rozalii znalazła się na jej rękach. Aldona milczy. Przechodzący obok patrol policji zatrzymuje Aldonę z zakrwawionymi rękami i Jacka z zakrwawionym ubraniem i odwozi na posterunek.

Scena 2. Teresa przygotowuje herbatę dla inspektora Gadziny. Trzymając w rękach kubek gorącej herbaty inspektor gotów jest wyjawić powód swojej wizyty. Wstrzymuje się jednak, gdzyż dzwoni telefon. Inspektor grzecznie przeprasza Teresę, mówi, że musi wracać na posterunek, bo aresztowano podejrzanych.

Scena 3. Policjant przesłuchuje Janka. Pyta dlaczego ma krew na ubraniu. Janek online casino’s nie odpowiada, nie chcąc pogrążyć Aldony. Przesłuchanie przerywa technik, mówiąc, że nie jest to krew człowieka tylko jamniczka.

Scena 4. Patrząc jak herbata wiruje w zlewie w lewo Robert i Michalina postanawiają zaparzyć świeżej. Robert w milczeniu patrzy na Michalinę. Herbata całkiem wystygła i zaczyna zamarzać.

Scena 5. Alojzy wybiera numer Janka. Telefon Janka dzwoni w przechowalni na komendzie. Alojzy przełącza na tryb głośno mówiący i chowa się pod biurko.

Scena 6. Michalina w milczeniu patrzy na Roberta. Robert próbuje zamieszać zamarzniętą herbatę. Łyżeczka ani drgnie.

Scena 7. Synek Katarzyny pyta matkę, czy może się pochwalić w przedszkolu, że jego tata został aresztowany. Katarzyna przytakuje, postanawia wspólnie z synem zbudować replikę więzienia z klocków.

Scena 8. Do siedzącego pod biurkiem Alojzego przychodzi rozgrzana asystentka Hildegarda. Alojzy każe jej sprawdzić w internecie kim jest inspektor Gadzina. Rozgrzana Hildegarda z przerażeniem odkrywa, że inspektor Gadzina nie istnieje.

Scena 9. Teresa bębni palcami po blacie kuchennego stołu. Patrzy w kubek po herbacie i zastanawia się na głos co się stało z jamniczkiem Rozalii.

Scena 10. Katarzyna otwiera drzwi, w drzwiach stoi dozorca. Mówi, że znalazł kolejną torebkę herbaty. Pyta się, czy nie należy ona przypadkiem do Katarzyny. Katarzyna zaprzecza. Dozorca zerka przez jej ramię na replikę więzienia. Ściska mocniej miotłę, a w jego oczach pojawiają się łzy.

Scena 11. Katarzyna pije herbatę używając do jej zaparzenia ponownie tej samej torebki. Przebitka. Michalina i Robert widząc całkiem zamarzniętą herbatę postanawiają zamknąć okno. Przebitka. Janek przez lustro weneckie spogląda na Aldonę. Przebitka. Alojzy przedstawia Teresie wyniki dochodzenia Hildegardy. Teresa wypuszcza kubek z herbatą. W tle piosenka zespołu cztery pięć sześć „Każda potwora…”

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>