Meandry Namiętności S01E03
Opublikował STUDIO KOOPERACJI FILMOWYCH TVNieWarto w dniu 27 mar, 2014 o godzinie 10:00 AM | Kategoria Róg filmowy | z 0 Komentarzy

Przed Państwem kolejny, trzeci już odcinek najbardziej poczytnego serialu świata.

serialaCzołówka

Seria ujęć przedstawiająca głównych bohaterów w Suwałkach. W tle piosenka zespołu cztery pięć sześć „Meandry nad miastem lodu”. Na koniec pochmurne niebo nad miastem, Pojawia się tytuł odcinka:

HERBATA

Scena 1. Katarzyna otwiera drzwi, w drzwiach stoi dozorca. Mówi, że Katarzynie wypadła z torby paczka herbaty. Podaje ją Katarzynie. Obserwujący tę scenę Janek jest wściekły.

Scena 2. Teresa bębni palcami po blacie kuchennego stołu. Patrzy w kubek po herbacie i zastanawia się na głos dlaczego Rozalia nie daje znaku życia. Przebitka. Młodsza o 30 lat Teresa biega po łące, śmieje się i krzyczy że nigdy nie będzie tak piękna jak Rozalia.

Scena 3. Alojzy pije herbatę, kiedy do pokoju wbiega jego rozgrzana asystentka Hildegarda. Rozgrzana Hildegarda krzyczy by Alojzy natychmiast przybiegł do swojego gabinetu. Biegną razem, czeka tam mężczyzna, który przedstawia się jako inspektor Gadzina.

Scena 4. Janek oskarża Katarzynę, że ta ma romans mobile casino z dozorcą. Rzuca w jej stronę paczkę herbaty. Katarzyna się uchyla. Paczka rozwala budowlę z klocków. Synek z płaczem wybiega ze swojego pokoju.

Scena 5. Robert w milczeniu patrzy na Michalinę. Herbata się parzy.

Scena 6. Alojzy sięga po telefon i wybiera numer. Przypomina sobie o 30 lat młodszego siebie biegającego po plaży.

Scena 7. Michalina w milczeniu patrzy na Roberta. Herbata stygnie.

Scena 8. Janek wzburzony wybiega z domu. Biegnie przez Suwałki i w końcu zdyszany dobiega do ławki gdzie siedzi Aldona. Aldona ma krew na rękach.

Scena 9. Rozmarzona Teresa nie słyszy dzwoniącego telefonu. Nadal ma przed oczami o 30 lat młodszą siebie. Tym razem biega po lesie. Z marzeń wyrywa ją pukanie do drzwi. Kiedy z uśmiechem otwiera w drzwiach stoi inspektor Gadzina. Teresa wpada w ponury nastrój.

Scena 10. Aldona pyta dlaczego Janek jest wzburzony. Janek pyta dlaczego Aldona ma krew na rękach. Aldona wyjawia Jankowi, że Rozalia została zamordowana a to jest jej krew. Janek dławi się gumowym misiem.

Scena 11. Katarzyna pije herbatę i spogląda na zegarek. Przebitka. Michalina i Robert w milczeniu wylewają herbatę do zlewu. Przebitka. Janek pyta Aldonę czy zabiła Rozalię i czy pójdzie z nim na herbatę. Przebitka. Teresa i Alojzy wspominają Rozalię, mówią że najbardziej lubiła herbatę. W tle piosenka zespołu cztery pięć sześć „Każda potwora…”

Napisy końcowe.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>