Jaki jest rzeczywisty koszt zniszczeń przy ambasadzie Rosji?
Opublikował Mat Brion w dniu 25 lis, 2013 o godzinie 07:15 PM | Kategoria Biznes is biznes | z 0 Komentarzy

Przypomnijmy, 11 listopada grupa pseudokibiców przebrana za policjantów w cywilu, do tego kryptorusofobiści dokonali zniszczenia budki strażnika przed Ambasadą Rosyjską w Warszawie. W zamian Rosja żąda od Polski 11 tysięcy dolarów. Specjalnie dla NieWarto TV nasz reporter sprawdził, czy roszczenia Rosjan są zasadne.rosjapolicja Podczas wizji lokalnej okazuje, się że budka strażnika faktycznie doszczętnie spłonęła. Dodatkowo uszkodzony został fragment bramy. Nasz ekspert od wyceny zniszczeń, biegły przy Sądzie Administracyjnym w Pułtusku stwierdza:

- Taka buda, budka. Kilka desek i trochę plastiku. Takie zniszczenia faktycznie opiewają na kwotę 11 tysięcy, ale rubli. Po kursie z dnia 8 listopada.

Światło na sprawę rzuca sprzątaczka w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie Aliona Iwanowa Pieczarenko:

- Ta kwota tylko pozornie jest zawyżona. Pamiętajmy, że budka strażnika była po brzegi wypełniona aparaturą podsłuchową. A wie pan jak jest, rubel słabo stoi, więc tajwańczycy za sprzęt kasują nas w dolarach.

Po dokładniejszym reporterskim śledztwie dowiedziono, że faktycznie średniej klasy sprzęt podsłuchowy na Tajwanie kosztuje 11 tysięcy dolarów za zestaw z antenką. Pech chciał, że antenka była akurat zamocowana w uszkodzonym fragmencie bramy.

Podsumowując, mimo iż patriotyczna dusza chciałaby inaczej fakty są faktami. Roszczenia Rosjan w sprawie zniszczeń przy Ambasadzie są zasadne.

O autorze - Były tajny współpracownik UOP, tajny współpracownik BOR, tajny ABW, niejawny TGV oraz ściśle jawny PKP. Dzięki doświadczeniu w służbach specjalnych doskonale sprawdza się w negocjacjach z urzędnikami oraz prostymi ludźmi. W TV Niewarto pełni funkcję redaktora śledczego

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>