I Plebiscyt na najzabawniejsze nazwisko w polskim sejmie – Nominacje!
Opublikował STUDIO KOOPERACJI FILMOWYCH TVNieWarto w dniu 24 kwi, 2014 o godzinie 08:56 PM | Kategoria Trynidad i Tobago | z 0 Komentarzy

Znudzeni ciągłymi aferami, znużeni walkami, zmęczeni obietnicami bez pokrycia i zdziwieni tym, że mimo rozprzestrzeniającej się gangreny nasz parlamentaryzm ciągle funkcjonuje postanowiliśmy odświeżyć nieco zatrute powietrze wokół polskiej polityki. Poniżej przedstawiamy listę posłów, których potencjał nazwiskowy winno się niezwłocznie wykorzystać by Polska rosła w siłę a narodowi żyło się dostatniej. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że naszym celem nie jest wyśmiewanie się (może poza jednym przypadkiem) z nazwisk posłów (jakież byłoby to małostkowe) a propagowanie sympatii dla klasy rządzącej. Oto siódemka, a właściwie dziewiątka szczęśliwych nominowanych.

logo_bigCYCOŃ Marian (PO)

Jeden z ulubionych posłów redaktorów Zalewskiego i Mazurka. To wystarczająca rekomendacja by posła Cyconia umieścić w śród nominowanych. Gratulujemy panu posłowi następnej kadencji i życzymy kolejnych.

DZIADZIO Dariusz Cezar (PSL)

Ciepło bijące z tego nazwiska po prostu musi być wykorzystane. Wyobraźmy sobie rozjuszony tłum pielęgniarek, górników, nauczycieli, stoczniowców, rolników, kwiaciarzy (niepotrzebne skreślić). Krewcy protestujący wybierają liderów do negocjacji ze stroną rządową. Nastawieni wrogo czekają przy prezydialnym stole gdy nagle okazuje się, że rozmawiać z nimi będzie poseł… Dziaaadzio. Wszyscy myślami uciekają do tych łąk pszenicznych, do cukierków wertels original. Błoga atmosfera sprawia że manifestanci rezygnują ze swoich żądań a państwowość znów tryumfuje…

FALFUS Jacek (PiS)

Nazwisko Falfus nie ma takiego potencjału co nazwisko Dziadzio, dla nas jednak brzmi uroczo. Polacy kochają niespodziewane słowa (Kopytko) Mamy nadzieję, że pokochają też Falfusa.

GRAŚ Paweł (PO) i RAŚ Ireneusz (PO)

Bolek i Lolek, casino online Żwirek i Muchomorek, Jacek i Placek. Dzieci uwielbiają duety bohaterów, a jaki jest najlepszy moment na to by zachęcić i przywiązać do siebie wyborcę? Oczywiście wiek dziecięcy, nie na darmo czym skorupka za młodu nasiąknie i czego Jaś się nie nauczy. Nominujemy partyjny duet Graś i Raś za potencjał w dziedzinie edukacji. Pomyślmy. Panowie Graś i Raś wizytują szkoły i przy pomocy maskotek (oczywiście Rasia i Grasia) demonstrują najmłodszym dlaczego tak ważny jest udział w wyborach do euro parlamentu.

HOC Czesław (PiS) i HOK Marek (PO)

Kolejny duet. Panowie nie mają tyle szczęścia co Raś i Graś bo w przeciwieństwie do nich znajdują się po wrogich stronach barykady. Za to obaj kandydowali w Koszalinie i obaj są lekarzami. Pole do wspólnych działań i wykorzystania własnych nazwisk ogromne! Stadion dla Koszalina? HOC i HOK są za. Prywatny zakład opieki zdrowotnej HOC i HOK! Premier HOC i prezydent HOK w podróży zagranicznej. HOC i HOK otwierają oczyszczalnie ścieków. Przecież ten nazwiska w każdym zdaniu pasują idealnie. Panowie! Dosyć kłótni. Do dzieła!

ŁOPATA Jan (PSL)

W naszej liście celowo pominęliśmy nazwiska typu Pępek, Dzięcioł, Mucha czy Drozd jednak dla Posła Łopaty zrobiliśmy wyjątek. Nie od dziś wiadomo, że każdy kolejny minister infrastruktury ma pod górkę (Sorry, polska to górzysty kraj). Dlatego na to zaszczytne stanowisko proponujemy posła Łopatę. Nazwisko dobrze się kojarzy, świetnie prezentowałoby się na żółtym pasku: Minister Łopata otwiera autostradę. Minister Łopata wmurowuje kamień węgielny pod nową elektrownię.

TUSK Donald (PO)

W sejmie pracuje również Tusk Łukasz, my jednak nominujemy pana premiera za niezwykłą naszym zdaniem zbitkę nazwiska i imienia. Wiemy, wybór imienia nie jest zasługą pana premiera jednak świadczy o niezwykłym poczuciu humoru rodziców a to jak wiadomo jest dziedziczne. Jako społeczeństwo chcemy by rządziła nami osoba dowcipna a Premier Tusk co raz potwierdza swój niezwykły polot. A to sypnie żarcikiem, a to zaśpiewa piosnkę. Dlatego premierem jest od wielu już lat ku chwale ojczyzny i pamięci Walta Disneya.

Jak widać wśród zgłoszonych do plebiscytu nazwisk nie ma przedstawicieli kilku klubów i kół poselskich. Panie Palikot i inni, prosimy wziąć się do roboty bo zażądamy parytetów!

To wszyscy nominowani, głosować można za pośrednictwem Internetu, Poczty lub Telefonu. Wśród biorących udział w plebiscycie rozlosujemy nagrody!

REDAKCJA NIEWARTO.TV

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>