American Hustle – niepoprawna recenzja
Opublikował Gabrysia Sapieha w dniu 24 lut, 2014 o godzinie 10:07 PM | Kategoria Róg filmowy | z 0 Komentarzy

American Hustle to film, w którym nic się nie dzieje. Od innych filmów, w których nic się nie dzieje różni się tym, że jest to Poradnik pozytywnego myślenia 2.americanhstl Druga część filmu jest kolejną wariacją hollywoodzkiej zabawy w policjantów i złodziei. Mamy tu uroczych krętaczy – czeszą się na pożyczkę ale i tak są fajni, skorumpowanych polityków – których jednak do korupcji trzeba zmuszać, debilnych stróżów prawa – przypominają trochę bohaterów 13 posterunku, inteligentnych mafiosów – znają nawet arabski, i oczywiście seksowne kobiety – po prostu seksowne. Nie mamy za to akcji, to znaczy mamy, ale ta rozkręca się dopiero w połowie napisów końcowych. Zresztą na co to komu akcja. Dwójkę Poradnika…, jak większość dwójek nakręcono oczywiście dla podwójnie większej kasy (Shrek 2, Titanic 2, Speed 2, Hobbit 1,2,3) jednak nie tylko. Twórcy pierwszej części chcieli powetować sobie straty moralne po poprzednim rozdaniu Oscarów. 8 nominacji (w tym pokerowe: film, reżyser, scenariusz, główne role aktorskie oraz role drugoplanowe i montaż) a w efekcie tylko jedna statuetka. Tym razem nominacji jest jeszcze więcej (znów poker, znów drugoplanowe i montaż oraz dodatkowo kostiumy i scenografia). Ciekawe jak będzie w tym roku i czy w przyszłym doczekamy się „trójki”. Wracając do aktorów to po wielkim występie tanecznym Solitano Junior (Bradley Cooper) rozstał się z Tiffany, stanął na nogi i został agentem FBI. Załamana odejściem ukochanego Tiffany (Jennifer Lawrence) utleniła sobie włosy, urodziła synka, zrezygnowała z xanaksu bo znalazła nowe hobby polegające na wąchaniu lakierów do paznokci. Za to Solitano Senior (Robert De Niro) opuścił do rodzinny i wstąpił do mafii. Pozostając w wątku głównych bohaterów muszę wspomnieć o fenomenie Amy Adams. Suka, tzn. aktorka z każdym kolejnym filmie wygląda na młodszą! Chociaż jest starsza od Lawrence o lat 16 mogłaby zagrać jej córkę a nikt nie uznałby tego za dziwne. Suka!
Ps ponieważ Roman Słabik w swoim ostatnim tekście nie wspomniał (nadal odczuwa ból po połamaniu kciuków) o Justnie Kowalczyk czynię to za niego. Mam nadzieję, że Justyna podobnie jak Adams (suka!) z każdą kolejną olimpiadą będzie coraz młodsza. Czego i wam i Romanowi życzę.

O autorze - Dla przyjaciół Gaba, dla wrogów „Ta wredna dziwka”. Warszawianka z dziada pradziada chociaż urodziła się w ZSRR. Absolwentka ASP, żałuje że nie urodziła się osiemnastym wieku bo jej dzieła wisiałyby w Luwrze, a tak jej największym sukcesem jest zaprojektowanie opakowania musztardy. Skłócona ze światem bawi się życiem. Znajomi twierdzą, że zrobiłaby karierę w branży porno, ale póki co czeka na dobry scenariusz. U nas prowadzi dział kulturalny.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>