Korepetycje z historii: Talon z Deseru
Opublikował Al Rezerwowy-Sosenka w dniu 20 maj, 2014 o godzinie 09:31 AM | Kategoria Arkajwz | z 0 Komentarzy

Kiedy żył na przełomie V i IV wieku p.n.e. rywalizował z Sokratesem o pozycję pierwszego greckiego myśliciela. Wybierając wygnanie zamiast śmierci przegrał ten wyścig i popadł w zapomnienie, ale przynajmniej zwiedził Paryż i Oslo. Do niedawna sądziliśmy, że nie pozostały po nim żadne pisma gdyż po wygnaniu uczniowie przerobili je na łańcuchy choinkowe. Jednak miesiąc temu odnaleziono w greckiej restauracji z owocami morza skamieniałe chusteczki higieniczne z dziwnymi inskrypcjami. Oto co udało się odczytać naukowcom:

Bratislava_Konventná_ulica_busta_Melanchthon (2)

Nauczanie w przypowieściach:

O zagubionej owcy

Pewien pasterz z Tesaloniki miał dziewięćdziesiąt dziewięć owiec. Gdy jedna zginęła zamknął w szopie pozostałe dziewięćdziesiąt osiem i poszedł do karczmy gdzie miał zamówioną rezerwację na godzinę dwudziestą. Gdy tam siedział i pił kozie mleko poznał swoją przyszłą żonę, która powiła mu piątkę dzieci.

O północy i południu

Ateńczyk i Spartanin podróżowali razem. Gdy doszli do rozstaju dróg Ateńczyk wybrał drogę na północ a Spartanin na południe. Po pięciu latach spotkali się znowu. Ateńczyk był nędzarzem a Spartanin bogaczem.

O spadających gwiazdach

Dostojny Efezjanin obserwował gwiazdy. Gdy zobaczył spadającą tak był zafascynowany, że zapomniał o powrocie do domu i wypełnieniu zeznania podatkowego. Następnej nocy przyszła do niego policja skarbowa.

Główne kierunki rozważań:

Życie

Według Talona z Deseru życie przypomina szwedzki stół z przekąskami. Ilekroć na niego nie spojrzysz masz wrażenie, że ktoś podjadł ci kilka oliwek.

Mężczyźni i kobiety

Mężczyźni i Kobiety to najczęściej spotykane płcie w świecie greckim. Należy kochać każdego człowieka, niezależnie od płci, ale mężczyzn bardziej bo mężczyźni są silniejsi.

Kosmos

Kosmos składa się z dwóch podstawowych pierwiastków – koziego mleka i oliwek. Jeśli na Peloponezie zabraknie jednego z nich natychmiast trzeba iść do Biedronki i zrobić zapasy na przyszły rok.

Śmierć

Śmierć nie może istnieć tak jak nie może istnieć coś co nie istnieje.

Sentencje

Stojąc w wodzie twoje stopy nie będą suche.

Patrząc na kobietę patrzysz równocześnie na jej ubranie.

Ile wody w morzu śródziemnym tyle wody w twojej głowie.

Po burzy wychodzi słońce, chyba że zaczyna się noc.

O autorze - Na co dzień zajmuje się pracami konserwacyjnymi na naszym portalu i kolorowaniem świńskich obrazków dla pszczół w pasiekach. Ponadto z nudów chwyta się każdego zajęcia. Chociaż urodzony w Lubawie nie lub niczego. Pracy, pogody, parlamentu, pomieszczeń w których stoją wiolonczele i innych rzeczy na literkę „p”, ale najbardziej redaktorów TVNie warto. Sam pisze z przymusu i odgraża się, że kiedyś w akcie protestu podłoży bombę pod wszystkie serwisy www w Polsce.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>